Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak zachránit deštné lesy

4. 11. 2016

Jak už si můžete všimnout, tyto www stránky pojednávají výhradně o deštných lesích. V článku Jak se ničí deštné lesy si můžete přečíst, jak tyto unikátní lesy ničíme, v článku Pro ty, co nevědí, co deštný les je se můžete dozvědět, o čem vlastně píšeme a v článku Deštné lesy a jejich životodárnost se zase dozvíte, jak nám deštné lesy prospívají. Chybí tedy jen jedno; jak deštné lesy zachránit. A o tom pojednává tento článek.

Deštné lesy jsou navzdory jejich životodárnosti a kráse ve velké míře ničeny, a to proto, že je velký zájem o levný palmový olej z palmy olejné, která potřebuje prostor, aby se dala pěstovat. Tento prostor se nachází na velkých územích pokrytých hustým lesem. Les už lidem v dnešní době neklade odpor, a tak se les ničí většinou vypálením. Získaný prostor s úrodnou půdou je asi to nejvhodnější místo pro pěstění rostlin. Samozřejmě deštný les nedostal své jméno nadarmo, ale pro časté srážky na jeho území, které již za tři roky půdu zbaví většiny živin a proto se musí vypálit další část pralesa. Ta předchozí plantáž je neúrodná a je zanechána bez použití. Asi si myslíte, že se tam prales brzy vrátí. Jestli tím brzy myslíte tisíce let tak ano. Prales se dlouho z takového poničení vzpamatovává a když se vzpamatuje, trvá stovky let než vyrostou ty majestátní stromy, co byly zničeny, nehledě na to, že na tomto obrovském prostranství muselo při vypálení zahynout na stovky až tisíce nevinných zvířat. Toto šílenství může zastavit jen sám člověk, a to tak, že omezí nákup potravin a také ostatních výrobků s obsahem palmového oleje. Neříkejte si, že nic nedokážete, že jste jen jeden z miliard lidí. Možná přesvědčíte i ostatní. I malá skupina lidí něco dokáže. Nicméně, není potřeba jen omezovat nákup výrobků s palmovým olejem. Existuje třeba internetová stránka, na které si můžete koupit metr čtvereční deštného lesa. Když se na tuto stránku podívá milion lidí a polovina z nich si koupí metr čtvereční pralesa, už máme 500 000 metrů čtverečních zabraného pralesa a pokud nikdo nedovolí na jeho pozemku vykácet prales, dostaneme 500 000 metrů čtverečních zachráněného pralesa. Je také mnoho dalších způsobů, jak prales zachránit, třeba prodat nějaké obrovské pozemky mimo prales firmám pěstujícím palmu olejnou. Těch způsobů je spousta a už je na vás, jestli a případně jaký z nich zvolíte. Nejúčinnější z nich je asi přestat kupovat výrobky z palmového oleje, čímž omezíte výrobu palmového oleje a tím i zmenšíte vypálenou plochu pralesa a také nezaplatíte firmám, které olej vyrobily, což ty firmy mohou řešit zdražením výrobků, čímž by odradily zákazníky od nákupu jejich výrobků a zase by si snížily tržby. Nezapomeňte si přečíst také článek Deštné lesy a jejich životodárnost, kde najdete stručný popis dopadů kácení pralesů na vaše zdraví, nebo také článek Palmový olej, kde jsou popsány přímé dopady požívání palmového oleje na vaše zdraví. Palmový olej ovšem nemůžeme označit jako špatný. Je to velmi výživný olej, ale já se přikláním k názoru, že bychom měli místo něj používat například olej kokosový. Ostatní informace o palmovém oleji najdete rovněž v článku Palmový olej.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Sagacity Blood Demands Readings

(AOranuamersala, 11. 10. 2018 13:06)

Compression est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre moelle bat, il pompe le sang par de vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-belgique-ordonnance/

Violent blood stress

(AOranuamersala, 27. 9. 2018 4:14)

Torsion bras de quelqu'un est comment dur votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque culture votre manque de sensibilite bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-pas-cher-france-tunisie/

 

 

Anketa - Je tohle dobrý nápad?

<script src="http://polls.wz.cz/showjs.php?id=2288&user=palmovyolej"></script>

Hodiny


Počasí Brno

Počasí Ostrava - Slunečno.cz

Počasí Ostrava

Počasí Ostrava - Slunečno.cz

Počasí Praha

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

Mail list


Statistiky

Online: 1
Celkem: 11671
Měsíc: 338
Den: 7