Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak se ničí deštné lesy

Deštné lesy se navzdory jejich krásám a životodárnosti ničí. Ničí se buď kácením, nebo vypalováním. Kácejí se pro kvalitní dřevo jejich stromů, které se využívá v průmyslu k výrobě dřevěných výrobků a vypalují se kvůli prostoru pro pastvy dobytka a pro plantáže palem olejných ze kterých se po pokácení vyrábí palmový olej, který se používá jako přísada do spousty potravin a navíc je škodlivý pro zdraví člověka. Vypalování deštných lesů sami podporujeme koupí výrobků z palmového oleje, aniž bychom si to uvědomovali. Finanční podpora ze strany kupců potravin z palmového oleje probíhá následovně:

Les se vypálí, Vysadí se palmy olejné, Palmy olejné se pokácí, Vytvoří se z nich olej, Olej se zapracuje do ohromného množství potravin, Potraviny putují do prodejen, Zákazník si potraviny koupí, Vytěžené peníze financují dovoz potravin do prodejen, výrobu potravin s palmovým olejem, výrobu samotného oleje, kácení palem olejných, výsadbu palem olejných a vypalování lesa. zbylé peníze jsou jako výdělek pro všechny firmy, co na výrobě potravin z palmového oleje spolupracují.

Vidíte to, jak se všechny výdaje vyrovnají tím, že jste Vy zákazníci koupili výrobek z palmy olejné? V tom spočívá naše finanční podpora vypalování deštných lesů. Můžeme vypalování deštných lesů zabránit jen my, my kupci potravin z palmového oleje, a to tak, že již nebudeme kupovat výrobky z palmy olejné. Prodejci a všichni, co spolupracovali na výrobě těchto výrobků, se těch peněz, co z té výroby těží, jen tak nevzdají. Pouze pokud se jim sníží výnosy a začne pro ně výroba palmového oleje být nezisková, přestanou vyrábět palmový olej a vypalovat kvůli němu deštné lesy. To samé ovšem platí s výrobky z dřeva deštných lesů. Také platí to, že když je nebudeme kupovat, přestanou se deštné lesy kácet. Buďme ohleduplní vůči naši matce přírodě a alespoň omezme množství výrobků z palmového oleje a ze dřeva z deštných lesů, protože od roku 1950 do roku 2010 ubylo na dvou ostrovech světa, konkrétně na Borneu a Sumatře, cca 50% - 70% deštných lesů, na celém světě více než 80% a zbývá pětina pralesů, která je také vážně ohrožena a pokud jejich ničení nezastavíme do roku 2050, všechny deštné lesy zmizí a ztratíme tak cca 5 let našeho stáří a budeme méně odolní vůči nemocem. 

Děkujeme za pochopení.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Anketa - Je tohle dobrý nápad?

<script src="http://polls.wz.cz/showjs.php?id=2288&user=palmovyolej"></script>

Hodiny


Počasí Brno

Počasí Ostrava - Slunečno.cz

Počasí Ostrava

Počasí Ostrava - Slunečno.cz

Počasí Praha

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

Mail list


Statistiky

Online: 1
Celkem: 16031
Měsíc: 344
Den: 10